środa, 19 października 2011

Pisz, aby zaprotestować przeciwko planom poszukiwania rud uranu w Sudetach!

Ministerstwo środowiska, Minister Andrzej Kraszewski, ul.Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa
e-mail : info@mos.gov.pl


Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ul.Aleje Ujazdowskie 1/3, 00-585 Warszawa
e-mail: kontakt@kprm.gov.pl


Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, ul. Wiejska10, 00-902 Warszawa
e-mail: listy@prezydent.pl


Treść listu może (ale nie musi!) być następująca:Mając na uwadze unikalne dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe Sudetów, w tym Gminy Stara Kamienica i gmin sąsiednich (Szklarska Poręba, Piechowice, Karpacz, Świeradów Zdrój, Mirsk, Lwówek Śląski, Lubomierz...), żądamy uchwalenia na poziomie ustawowym WIECZYSTEGO ZAKAZU poszukiwania i eksploatacji rud promieniotwórczych, w tym rud uranu, na tym terenie.

Żądamy trwałego i zgodnego z najnowszymi normami zabezpieczenia pozostałości kopalni uranu na terenie Gminy Stara Kamienica i gmin sąsiednich oraz zakazu prowadzenia jakichkolwiek prac związanych z poszukiwaniem bądź eksploatacją rud i metali promieniotwórczych na tym terenie.

Z uwagi na unikalne dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe Sudetów, obszar Gmina Stara Kamienica i gmin sąsiednich musi pozostać wolny i czysty od promieniotwórczości. Wieczysty zakaz poszukiwania i eksploatacji rud promieniotwórczych w Sudetach, w tym rud uranu, jest warunkiem koniecznym przetrwania regionu i gwarantem jego pomyślnego rozwoju i dobrobytu. 

1 komentarz:

  1. Nasze okolice i góry są takie piękne, nie wierzę że ludzie,którzy już nauczyli się walczyć o swoje, pozwolą na zniszczenie tego co maja za oknami.Wierzę,że nasze strumienie, ciepłe wody,przepiękne lasy,potencjał turystyczny i miliony zainwestowane w to dobro i turystykę nie pójdą na marne.

    OdpowiedzUsuń